MOUNT GAY XO 0,7

Cena: 179,99 zł 179.99
ilość szt

Opis

Mount Gay to najstarsza marka rumu na świecie. To ponad 300 lat wiedzy i doświadczenia zbieranego nieprzerwanie od 1703 roku. Swoją nazwę ten wyjątkowy, pochodzący z Barbadosu rum zawdzięczy sir John Gay Alleyne’owi, XVIII-wiecznemu właścicielowi plantacji trzciny cukrowej i twórcy potęgi marki. Najwyższa jakość rumów Mount Gay opiera się na sześciu filarach. Najważniejszym z nich jest niezwykłej czystości woda pochodząca ze studni głębinowych na wyspie, wyjątkowa w smaku dzięki naturalnej filtracji wapieniem koralowym.

Drugi ze składników składających się na jakość rumów Mount Gay to barbadoski cukier z trzciny cukrowej i melasa, od XVIII wieku nazywana barbadoskim, czarnym złotem. Kolejny element to fermentacja odbywająca się na świeżym powietrzu. Następnymi filarami są destylacja, prowadzona w tej samej technologii od 1703 roku, oraz maturacja, która w tropikalnym klimacie Karaibów jest dwa lub nawet trzy razy krótsza niż gdzie indziej.

Rumy Mount Gay dojrzewają w lekko wypalanych beczkach z amerykańskiego dębu, wcześniej wykorzystywanych w procesie starzenia amerykańskiej whiskey. Ostatni z elementów składających się na jakość rumów Mount Gay to proces blendowania, przebiegający pod czujnym okiem Allena Smitha – master blendera marki, pracującego w destylarni już od niemal 30-tu lat.

Wykwintna mieszanka najlepszych alkoholi wysokoprocentowych dojrzewających przez 8-15 lat. Extra Old łączy w sobie znacznie starsze, głównie podwójne destylaty, które lepiej wyważają bardziej rześkie nuty zapewniając delikatniejsze wrażenia.

Opinie o produkcie (0)

* Zdjęcia znajdujące się na stronie są poglądowe. Zamówiony towar może nieznacznie różnić się szatą graficzną od prezentowanego w karcie produktu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium